Aitäh, 2021!Üks aasta hakkab jälle ajalooks saama.
Milline ta siis oli?
Minu jaoks oli see aasta õpetlik, väga töökas, täis õnnelikke hetki, õnnestumisi, uusi alguseid ja ka valusaid kaotusi ning pisaraid.
2021 algas mu jaoks sõbra matustega. Paar nädalat enne seda helistasin talle ja jutu sees leppisime kokku, et läheme lõunale. Mu sõber põdes väga rasket haigust. Hetk hiljem helistas ta mulle tagasi ja ütles: “Tead, minu puhul ei saa ikka leppida kokku, et läheme ühel päeval lõunale, seda päeva ei pruugi tulla. Läheme homme!” Me läksime. Kuigi ta hinges oli suur lootus tervenemisele, palus, et ma räägiksin talle surmast, enda nägemusest sellest, et siis on julgem minna.. See kohtumine jäi viimaseks. Paari nädala pärast saatsime ta ära…
Neid sõpru oli sel aastal neli. Kõik minust nooremad.
Mida see õpetas? Ära lükka kunagi edasi neid hetki inimestega, kes sulle olulised. “Ühel päeval” on suvaline mõiste, ütle häid sõnu ja pühenda oma aega juba täna. Oled tülis, võta telefon ja lepi täna, sest homne on kahtlase väärtusega, vahel seda homset ei tulegi.
Sel aastal lõin ma oma kaasa õhtutusel enda e-poe, olen loonud ja valmistanud hulgaliselt imelisi peegelkaitsetalismane, me oleme loonud ka ühe aasta teise poole popima toote-kodupuhastusküünla!Ma olen saanud aidata nii paljusid inimesi, ma olen saanud nii palju sooja ja ilusat tagasisidet, ma olen päästnud elusid! Need, kes tulnud mu juurde jutuga, et jätavad selle ilmaga hüvasti, on tulnud tagasi lillekimpudega. Tänusõnadega. Elu läheb alati edasi, küll on hea, et keegi seda sulle ütleb kui ise enam lootust ja väljapääsu ei leia. Ma olen iga sellise jätkuva elu üle südamest uhke ja uhke just nende inimeste julguse üle, et nad tulid siiski enne minu juurest läbi.. Vaprad tegelased!
Ma olen sel aastal saanud täita oma noorema poja unistuse, kinkinud talle võimaluse jagada enda elu koos neljajalgse sõbraga ja õppida vastutama ühe ägeda koera eest. Rõõmustan iga nende edusammu üle.
Ma olen tundnud siirast rõõmu ja uhkust oma laste üle, eelkõige meie omavaheliste suhete tõttu, kui su lapsed on su parimad sõbrad ja usaldavad sind, siis oled midagi õigesti teinud.
Ma sain tähistada oma poolesaja aastaseks saamist koos endale kallite inimestega, ma olen saanud sel aastal jõulude ajal kokku oma sõpradega, me oleme kõik võtnud selle aja ja veetnud koos mõnusalt õhtutunde. See on äärmiselt oluline, aeg on oluline.Ma sain teile kinkida taas ühe raamatu mida kasutada 2022 aastal lausa igapäevaselt, seal on kirjas iga tähtkuju aasta kuude kaupa. Mul on need ägedad inimesed kellega koos seda raamatut teha! Ma olen tänulik.
Mu kõrval on inimene, kes lubab mul olla naine ja kes armastab mind just sellisena nagu ma olen, soovimata mind muuta-see on väärtus!
Ma avasin koos tütrega vastuvõturuumi Tartus, me hakkasime tegema Merilyga koos vestlusõhtuid ja need osutusid väga menukaks-on mille üle rõõmustada!
Aga ma kogesin sel aastal kahjuks ka midagi väga koledat. Mind on kasvatatud nii, et teiste rahakotis ei sobrata, seda teeb vaid varas ja teistele ei tehta seda, mida sa ei taha, et nemad sulle teeksid. Ma kogesin suures koguses väga pahatahtlikku laimu, valede levitamist meedias ja enda rahakotis sobramist. See tunne oli nii vastik, nii jäle ja nii alandav. Nagu oleks keegi su koju murdnud ja sulaselget enda ihust väljutatud sitta elamise täis loopinud. Tegelikult näitab see loopija ju kes ta ise on, teistele poogitakse külge ikka neid omadusi, mis enda juures häirivad. Palgi ja pinnu teema. Aga tahtlike pahategude eest tuleb vastutada ja mina ei ole see, kes teise põse ette keerab.Mul ei ole kombeks mäletada halba, ma ei tassi negatiivseid kogemusi endaga kaasas, ma hoian ruumi vaid positiivsele ja ilusale, seega minu jaoks oli 2021 ikkagi üks väga hea aasta ja ma loodan, et see järnev tuleb veel parem. Kõik sõltub ju ikkagi sellest, milliseks sa enda elu programmeerid. Kui sa kasutad liiga palju sõna “ei” (raha ei ole, aega ei ole, tervis ei ole ka kõige parem), siis oledki ei-faasis, sul ei olegi midagi head. Kui teed endale selgeks, et sul on kõik hästi, sul on hea töö, sul on armas pere, sul on kõige ägedamad sõbrad ja sul tuleb kõige parem uus aasta, siis nii see kipub ka minema. Kõige võimsam nõiavits asub meil kahe kõrva vahel.
Me kohtume sinuga juba aasta viimasel õhtul TV3 vahendusel, et vaadata üle mida toob 2022 ja sama sisu teises vormis ka Kanal 2 eetris juba uue aasta esimesel päeval.
Loomulikult olen su jaoks olemas siin kodulehel, oma e-poes ja kui abi vajad, siis broneeri aeg.

Kõike head sulle soovides,
Kirsti