Ikka need petukirjad ja välismaa mehed….Ma olen ennegi kirjutanud siin minu juurde jõudnud pettuse ohvriks langenud naistest. Kes on suures armastuse ja ühise tuleviku lootuses kandnud üüratuid summasid “hetkel abi vajavale” printsile, kes kohe-kohe suurte rahakohvritega kosja tuleb. Mõni on müünud maja ja “laenanud” raha kallimale, keda ise näinudki ei ole. Mõni saadab heas usus kõik oma konto andmed, id-kaardi koopia ja pin’idki, et “pärida” hiigelvarandus, mille keegi väga rikas mees surres just Eestis elavale võõrale inimesele jättis.
Ma saan ise nädalas 7-8 sellist petukirja. Mina kustutan need kohe saades, aga paraku on neid, kes ikka ja jälle õnge lähevad.
Kui varasemalt juhtus seda sagedamini vanemate prouadega, siis ohvrid muutuvad vanuselt järjest nooremaks. Ka suhtes naised langevad nende ohvriks. Põnevus. Tähelepanu…
Instagramis käib valik nende naiste seast, kellel piltidel ei ole kaaslast. Ikka üksikemad või siis äratuntavalt armastust otsivad naised. Lihtne saak petistele. Milline naine siis ei heldi, kui saadad talle komplimendi komplimendi järel. Ja juba mõne aja pärast läheb jutt rahale ja see on nii usutav… Nii ütlevad pettasaanud.
Mõelge naised, miks peaks need Ameerika miljonärid netist naist otsima? Eestist? Kas seal on valik väike?
Ma näen paaril korral kuus enda vastas ahastuses nutvat naist. Tuhanded. Tihti kümned tuhanded eurod on läinud “mingile” kontole ja prints on järsku kadunud. Need naised loodavad ikka, et äkki ei olnud pettus… Äkki ta ikka ilmub välja? Ei ilmu.
Ma arvan, et sel teemal kirjutatakse ja räägitakse meil liiga vähe. Teiste eludes sobramise asemel võiks kollane meediagi rohkem teadvustada seda probleemi. Sest see on probleem. Politsei andmetel on Eestist liikunud petturite kontodele miljoneid eurosid-see on probleem.
Ja kui raha on teele läinud, siis tagasiteed seal enam ei ole.
Sel teemal tuleb rääkida oma arvutit kasutavate emadega, vanaemadega…
Aga ka sõbrannade, õdede, naistega. Tähelepanu vajav või hingelt üksi olev naine ON sellistele manipuleerivatele petistele maiuspala.

Kainet mõistust soovides
Kirsti