Kättemaks!?
“Kirjuta kättemaksust!” ütles üks sõber mulle hetk tagasi.
Nimelt sai ta väga halva kohtlemise osaliseks ja soovib nüüd, et tema poole saadetud negatiivsus keeraks otsa ringi ja pöörduks saatja poole tagasi.
Üpris loomulik ja inimlik reaktsioon.
Mina ei kuulu nende lillelaste hulka kes elavad veendumuses, et kui keegi sind vastu põske lööb, siis pööra teine põsk ette. Jah, ma pole seda meelt, et kellelegi liiga teha, aga olen seda meelt, et inimene peab oma veast aru saama. Kui muudmoodi ei saa, siis tuleb talle endale laksakas vastu põske anda ja küsida, et kuidas tundus? Iga inimene mõistab kõige paremini ju seda keelt milles ise räägib.
Ma olen ise kasutanud ikka seda vana head peegliefekti, et saadan mõttejõul kõik tehtu tagasi, aga vahel ei ole sellest abi. Vahel on valu või emotsioon nii tugev, et tekib tahtmine kogu energiapall valu tekitajale 100km/h tagasi põrgatada, ma lihtsalt enda puhul tean, et iga vihaga või tugeva emotsiooniga minu poolt öeldu saab teoks, seetõttu olen õppinud end kontrollima, aga mitte just alati. Paraku. Me kõik oleme lihtsalt inimesed.Tegelikult on meil Maiade kalendriga kuulutatud maailmalõpu ajast uus ajajärk.
Ei ole enam nii, et sina teed halba ja karma karistab su seitset järeltulevat põlve, uus aeg tõi kiirema liikumise ka sellesse tunnelisse. Kõik mis teed, selle saad ikka ise enda eluajal bumerangina tagasi. Õiglane.
Kui lähed kellegi tööd hävitama või põhjustad kellelegi valu ja kannatusi, siis ole juba ette valmis neid samu emotsioone ise “nautima”.
Kättemaksu asemel võib istuda ja jalgu kõlgutades oodata show algust. Ja see show ei jää tulemata.
Mida ma aga igapäevaseks peegliefektiks soovitan on lihtne. Enne uinumist lausu igal õhtul: “Ma olen tänulik kõikidele inimestele kes minu peale täna mõtlesid või mulle midagi soovisid, ma saadan kõik need samad mõtted ja soovid nendele tänutundega tagasi!”.
Nii ei lase sa võõrast endasse ja saatja saab just seda, mida ta sulle soovis. Soovis head, läheb tal endal hästi, mõtles halbu mõtteid, no siis läheb halvemini…
Mõõdupuu, millega endale mõõdame, on meil igaühel sees. Enda teha elu, ütleme nii.
Minu loodud kaitsvaid peegeltalismane saad osta mu e-poest:

Pood

Kõike head soovides
Kirsti

Foto: Anu Hammer