Kes meist ei oleks kuulnud lauset: see sõbranna soovitas mul nii teha aga teine arvab hoopis vastupidi.
Tavaline, on ju! Eriti antakse nõu suhete puhul, enamasti kuuldes ühe poole arvamust ja suhtumist.
Kõige lihtsam on silmi avada vast nii, et küsid inimeselt: kas sa usaldad rohkem sõbrannat kes on suhtes, õnnelik ja ei draamatse või usaldad seda, kelle elus pidevad draamad? Kumma nõu sa kuulad? Selge, et draamakuninganna on häälekas ja surub enda arvamust peale. Ta teeb draamat 🙂
Teate ju küll, et laste kasvatuse alal on kõige targemad ikka need kellel lapsi ei ole.
Esimene nõuanne: ära kuula kunagi seda inimest, kelle enda elus ajab üks probleem või draama teist taga. Ta ei ole ise suhteks valmis ega oska elus sulle ka adekvaatset toimivat suhtenõu anda. Kui temaga pidevalt mingi jama ja ikka kõik talle halba soovivad ja temaga halvasti käituvad, siis kes on tegelikult süüdi? Ikka see inimene ise enda käitumisega, aga ta ei tunnista seda. Need on kõige häälekamad teiste süüdistajad. Ta ei oska ise asju lahendada.
Ära kuula inimest, kes oma lähedastega ise kehvades suhetes. Kuidas saab tema sulle head nõu anda kui ta ise endale oluliste inimestega läbi ei saa? Ta on konfliktne inimene ja tema soovitused viivad sind samasse seisu nagu ta ise.
Tööalaselt usalda inimest kes on edukas. Kui inimene ise vingub enda kehva töö üle, siis ei ole tema nõuannetega midagi peale hakata. Ta ei saa ju ise hakkama. Usalda seda, kes on oma tööga rahul ja ei kiru kolleege.
Suur ülekaaluline inimene ei saa ju olla tervisliku eluviisi nõustajaks-ta ise ei järgi seda. Kahekümne aastane ei saa anda suhte ega elamisnõu, tal pole ju elukogemustki.
Internet on täis kõikvõimalikke nõuandeid, inimesed kipuvad pimesi kõike proovima ja usaldama.
Võtke enne aeg maha ja süvenege. Mõelge, googeldage, uurige.
Ja enne igat nõuannet vaadake nõuandja elule otsa. Kus tema omadega on. Kas ta on enda elu ja suhted pekki keeranud või on ta ümber head ja toredad inimesed-see räägib inimesest palju.
Heade soovidega,
Kirsti