Kui sa mu maha jätad, siis ma tapan end ära!Ma olen ennegi kirjutanud manipuleerimisest suhtes. Sellest on räägitud raamatutes ja ajakirjanduses, aga ikka on nii paganama palju neid inimesi, kes just sellist suhet taluvad.
Rääkisin naisega, kes oli 12 aastat elanud mehega koos, sest mees ähvardas end ära tappa kui naine ta maha jätab. 12 aastat siis päevast, mil naine tahtis mehe maha jätta. Miks? Mehel oli tekkinud kasiinosõltuvus ja seoses sellega oli ta mänginud maha kogu kogutud raha, võtnud väga suures summas laene ja pannud tagatiseks ühise kodu ja tahtnud juba tagatiseks ka naise vanemate kodu.
Loomulikult oli see stress muutnud ta väljakannatamatult närviliseks ja kodus said kõik oma osa, kes julgesid valel hetkel vale sõna või hääletooni kasutada.
See on üks näide väga paljude samasuguste seast, ma olen neid lugusid (sama sisuga) kuulnud kümneid ja kümneid. Vahel on mängus alkohol, vahel narkootikumid, vahel lihtsalt perevägivald jne…
Ja kui naine otsustab sellisest suhtest lahkuda, siis hakatakse temaga manipuleerima. Kõige räigem viis selleks on öelda, et “ma tapan end siis ära”.
Kes ikka teise inimese surma enda hingele tahab?
Manipuleerija paneb sind vastutama enda elu ja surma eest! Kas pole hull?
Neid ähvardusi on seinast seina mida lubatakse teha enda ja mahajätjaga. Lapsed on suur manipulatsioonivahend, naiste seas suurim.Sellele naisele, kes 12 aastat oli kuulnud seda juttu enesetapust, ütlesin ma lihtsalt, et jäta maha. Ei tapa ta end ära. Ja sina ei vastuta tema võlgade ega tema elu eest. See on tema elu milles sina oled vägisi. Vastu enda tahtmist.
Naine palus vaadata kaartidega oma meest, kas seal on sellist tulevikku näha? Mis ssaab kui naine välja astub, sest ta enam ei jaksa.
Ei olnud selle mehe kaartides sellist mõtetki. Mugavalt elas, naine aitas ju võlgu maksta!
See Naine jättis mehe maha. Tegi lõpuks südame kõvaks.
Kirjutas mulle natukene üle aasta hiljem, et mees maksab üksi enda tekitatud võlgu nüüd, tema nendest vaba ja mees elus ja täie tervise juures. Ei käi enam ukse taga karjumas ka, nägi, et ei mõjunud. Soovitas enda lugu õppematerjalina jagada, sest tema oli oma elus jäänud ilma kaheteistkümnest aastast. TTäpselt nii kaua lasi ta end manipuleerida ja oli õnnetu.
Manipulaator on ähvardaja. Hirmutaja. Mõjub tõeselt, aga tegelikult on hirmul.
Tema ainus soov on mängida sinuga, panna sind tegema seda mida tema soovib.
Enesetapjad ei ähvarda enesetapuga, nemad teevad seda tavaliselt kõige ootamatumal hetkel. Aga manipulaator karjub valjuhäälselt. Kas lubab endaga midagi teha. Sind ära tappa. Lapsed ära võtta…
Panna süükoorem sinu õlule. Mis iganes, aga sina vastutad! Ise tead… Pärast kahetsed jne…
Pane näpud kõrva, ära allu. Ei juhtu midagi, kui oled julge.
Maaslamajat on lihtne lüüa, sirge seljaga ja kahel jalal püstiseisjat mitte nii lihtne.
Tea oma õigusi, mitte ära kuula ähvardusi. Ähvardused on vaimne terror.
Sinu elu, iga päev on väärtuslik! Vali elamine, mitte allumine.

Julgust ja jõudu soovides
Kirsti