Kuidas seletada unenägu.Mulle on viimasel ajal nii palju soovitatud kirjutada raamat unenägudest ja unenägude seletustest.
Väga hea mõte, aga mõne segava faktoriga.
Kui vaadata unenägusid seletavaid raamatuid, siis seal lihtne, sõna ja tõlgendus.
Mina nii ei tõlgenda.
Mina vaatan alati üldpilti, mis toimub unenäos, milline on selle unenäo emotsioon, mis tundega ma ärkan sellest jne..
See kokku seletab mulle unenäo lahti.
Kui ma instagramis küsimustele vastates algul ka mõnd unenägu selgitasin, siis täitus mu postkast sadade unenägudega. Kõik hakkasid saatma küsimusi.
“Näen unes eksi, mida see tähendab?”
Tegelikult ei saa nii seletada. Mida see eks teeb su unes? Kas sa oled rõõmus, hirmul, ükskõikne? Kõik need komponendid on minu jaoks olulised.
Samuti ei pruugi kõikide inimeste unenäod sugugi sama tähendada. Sõltub ju alati ka meeleseisundist ja sellest mis su elus üldse toimub. Kuidas sa muidu saad läbi unes nähtud inimesega jne…

Aga kuidas seletada unenägu? Toon näite.
Mina näen igal öösel und, mitut und. Minu unenäod on alati värvilised.
Eile nägin õudukat.
Mul oli unes hõbedane sportauto, väga äge. Teadsin unes, et see on parim.
Sõitsin selle autoga Lasnamäele, ma elasin seal lapsena ja just enda kõrvalmaja juurde selle autoga kimasingi.
Minu kodu asus aadressil Punane 31 aga unenägu toimus Punane 21 maja juures. Maja parempoolses nurgas asus kunagi nõukaajal korteripood. Saia, kommi ja piima müüdi.
No nii, jõudsin siis autoga selle nurgani kui mulle sõitis vastu suur kopp. Kopa juhikabiinis oli mees, vastik irve näol, nagu mingi monstrum. Pahatahtlik, kohe näha.
Suunas selle kopa mu autole ja tahtis autot kriipida. Sain autost välja, jooksin maja trepikotta. Sinna kus vanasti saia müüdi. Kopamees hakkas kopaga maja lammutama. Ise irvitas vastikult.
Ja mis oli ta eesmärk? Ta lammutas ära selle trepikoja trepid, et ma ei saaks eest ära. Aga ma ronisin mööda majataguseid rõdusid ikka tema eest ära.

Kuidas tõlgendad unenägu?
Minu jaoks siis nii. Auto on minu töö praegu, mille üle uhke olen. Minu taroskoopkalendrid. Nii palju tagasisidet, nii palju häid sõnu, kiitust, tunnustust.
Kopamees esindab kadedust. Kadedus on vastik ja kole omadus, sellest see jube irve. Lõhkus mu autot ja tahtis lammutada treppe, et ma eest ära ei saaks.
Kokkuvõte, ma nägin unes kadedust ja seda jagub elus küll. Isegi mu facebooki seinale tuleb mõni sappi pritsima.
Kokkuvõte?
Lammuta, kui tahad. Pritsi sappi, kui soovid. Ma leian alati väljapääsu edasi minna. Kadedus kõnnib alati su taga, sest tema pilk on kindlalt sinul. Sinu pilk on suunatud ette.
Lihtne.

Ilusat päeva,
Kirsti