Mida soovida küünlaid puhudes?“Soovi ka midagi!” on lause, mida oleme alates lapsepõlvest oma sünnipäeval kuulnud. Aga mida soovida sünnipäevaküünlaga? Seda pole keegi õpetanud.
Sünnipäevaküünal on tuli, tuli on puhastava jõu ja energiaga. Tuli ei anna midagi, küll aga võtab ära.
Tuli ei suurenda, tuli kahandab.
Seega, sümboolselt jätab justkui vana seljataha ja teeb tee puhtaks uuele algavale eluaastale. See nende sünnipäevaküünalde mõte tundubki olema, uus number puhtalt lehelt. Kas pole ilus?
Soovida lihtsalt “armastust” ja siis see tulega ära puhuda? Ei tundu mõistlik.
Kui teha rituaali ja sünnipäevaküünalde puhumine seda vaieldamatult on, siis peaks põhjuse enne välja mõtlema. Aega ju terve aasta.
Sõnasta oma rituaali mõte varem, millest sa loobud ja millele tee puhtaks sillutad.
Kui soovid uuel eluaastal armastust, siis sõnastagi:
“Loobun vanadest mustritest ja teen tee puhtaks uuele õnnelikule kahepoolsele toimivale armusuhtele!”
Kui soovid paremat tööd, siis sõnasta samuti, et loon võimaluse uuele tööle kus olen ise rahul, kus mind hinnatakse ja vääriliselt tasustatakse.Aga võib-olla ei soovigi sa muud, kui lasta vanast lahti? Siis nii sõnastagi.
Kui aga ootad, et elu sind üllatab, siis võidki öelda: “puhastan tee ja luban elul end üllatada!”
Kuidas iganes, peaasi, et see on sinu jaoks oluline. Sinu sünnipäev, sinu uus eluaasta, sinu rituaal.

Loomulikult ei ole väikesed lapsed veel võimelised selliselt rituaali tegema, las nendele jääb see puhumise rõõm, ärme nendelt rohkem nõua. Aga kui laps suurem, siis võib hakata seletama, et ta mõtleks sellele rituaalile. Mille tarvis tee puhastab?

Nii, et päev enne oma sünnipäeva võta aeg, mõtle möödunud aastale. Millest soovid lahti lasta? Mida soovid uuelt eluaastalt? Visualiseerides, endaga arutledes… Nii loomegi enda jaoks parema homse ja parema enda.

Heade soovidega,
Kirsti