Millest räägib sinu sotsiaalmeedia profiilipilt?



Alateadvus annab meist pidevalt nii palju infot välja, et hirmus hakkab.
Näiteks, millise pildi me ennast sotsiaalmeedias esindama paneme. Sotsiaalmeedia on personaalne ja tegelikult peaks ka pilt olema ikka personaalne. Nii mõnigi aga paneb sinna perepildi, lillepildi, klouni näo või pildi oma lapsega. Kelle konto see siis on?
Vana tõde, et üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, peab paika.

PILT KOOS LAPSEGA-pane pildile laps või loom ja pilt on kohe nunnu. Sa otsid armastust, tähelepanu või heakskiitu, aga mitte läbi enda. Sa oledki emme või issi. Mitte naine ega mees. Laste pilte ei ole üldse hea sotsiaalmeediasse riputada.

PILT KOOS ELUKAASLASEGA-Need on need “meie” inimesed, kellel sõna “mina” kaob suhtes ära ja kes kaotavad ka end seal suhtes. Enam ei ole minu arvamus vaid on meie arvamus. Isegi su isiklik sotsiaalmeediakonto kannab kahe inimese näopilti. Küsimus: kus sina oled? Mis sulle meeldib? Kasutavad rohkem vanemad inimesed.

ROOSID, KOERAD, DELFIINID, AUTOD, KALAD JNE-sellise pildi paneb inimene, kes ei väärtusta või hinda end piisavalt. Alaväärsuskompleks.
Kui inimese näo asemel on näiteks auto ja nimeks “äge mees”, “vana kala”. vms, siis on teada, et inimene tuleb sotsiaalmeedias elama välja enda komplekse. Ta ütleb halvasti, et saada tähelepanu. Loodab, et enda olemine läheb sedasi viha väljaelades paremaks. Tegelikult tunneb ta end nii tühisena, et ei pea ise ka lugu enda nimest ega näost.

PIDEV PROFIILIPILDI VAHETAMINE räägib ebakindlusest või suuremast tähelepanuvajadusest. Seda hakatakse tegema siis, kui ollakse suhtes õnnetud või tullakse jälle “turule”, ehk siis sisenetakse vallaliste maailma.

Heade soovidega,
Kirsti