Rumalad, laisad ja kadedad inimesed on kõige aktiivsemad teiste kommenteerijad.Panin oma isikliku facebooki seinale üles ühe vana pildi lõbusa tekstiga. Sai nalja. Aga kohe oli kohal üks eakas naisterahvas, keda ma ei tea ega tunne ja hakkas inetute väljenditega mind solvama. Jutt läks kohe raha peale ja väljendas labaselt, et ma ei meeldi talle.
Ometi oli ta miskipärast minu isiklikul seinal!? Miks sa tuled sinna siis kui ma ei meeldi sulle?
Palusin tal sealt lahkuda ja tulemus! Tema kirjutas, et võib mind solvata ja öelda mida tahab ja kus tahab, aga kui mina oleksin “päris nõid”, siis ma oleksin temaga leebe ja viisakas! Aga mina olen “ise hakanud” voodoo!
Kui inimene kasutab juba väljendit “ise hakanud”, siis on paraku tegu lausrumala inimesega, sest kõik mida me teeme, see on ikka selle tulemus, et ise teeme.
President ei määra arste, luuletajaid, lauljaid ega nõidu ametisse. Ikka inimene ise määrab oma elu ja tegemised.
Need, kes ootavad, et keegi teine tuleb ja paneb sind tegema asju või teeb su eest, nendel ongi aega istuda ja elada enda pettumust elus vihana teiste peal välja, sest midagi ei toimu, arengut ei ole, sissetulek ei suurene. Keegi ei lohista meid käekõrval läbi elu. Need inimesed istuvad ja loevad kõikide teiste raha, sest nendel endal ei ole mida lugeda. Pole aega teenida, tuleb ju arutada kuidas üks või teine endale “sellist elu” lubada saab ja kust tema raha küll “niisama voolab”.
Need, kellel “voolab” teevad sel ajal tööd.Ma olen sellest ka varem kirjutanud, et mulle tehti lapsena selgeks üks hea ja õige lause, ma olen seda järgides elanud.
“Teeni nii palju raha, et su aeg kulub enda, mitte teiste raha lugemisele, sest võõras rahakotis sobrab vaid varas!”.
Ma saan alati kurjaks kui keegi hakkab kommenteerima teiste inimeste “ei tea kust saadud raha”. Mis see sinu asi on, kuluta see mokalaadaaeg parem millegi sellise tegemisele mis sulle ka sisse toob! Teiste rahakotis sobramine ei too su ellu mitte midagi! Tühi ajaraisk, aga paraku suur osa inimestest oma väärtuslikku aega vaid sellele kulutabki ja siis käivad sotsiaalosakonnas toetust küsimas!
Ei ole kunagi täheldanud, et hästi elav ja endaga rahulolev inimene teiste majanduslikku olukorda kadetseks. Kui tahab paremini, siis tuleb pingutada.
Edukate inimeste tööpäev on 24/7, aga netikiruja või nurga taga kommenteerija seda ei näe. Tema näeb, et keegi elab liiga hästi, tuleb poriga pilduda.
Kuidas meie vestlus prouaga lõppes? Kirjutasin talle, et ta võiks oma aega kulutada targematele tegemistele või räusata enda seinal ja kui soovib “isehakanud voodoo” tõestust, siis võin seda talle tõestada, teha voodood ta peale. Kadus seepeale koos oma kommentaaridega. Ju siis ei soovinud tõestamist.
Kui soovid oma elu paremini elada, siis tuleb “ise hakata” selleks midagi tegema.

Kõike head soovides
Kirsti