Sa oled ju NAINE!
Ma olen oma elust üle poole rääkinud ja kirjutanud suhetest ja naistest. Ma olen püüdnud mõista ja aidata naisi, anda nendele enesekindlust ja leida koos nendega lahendusi nende muredele-probleemidele. Vajadusel nutnud ja naernud koos.
Täna on NAISTEPÄEV! Aga tegelikult on naine ju iga päev naine, pahatihti kaob see tunne argipäeva kohustuste ja vahel ka murede varju.
Naised on tihti nii ennastohverdavad, muutudes emaks, kokaks, koristajaks, autojuhiks, logistikuks ja kelleks iganes, aga seda kõike enda vajaduste arvelt.
Ma näen tihti naisi, kelle puhul võib nende vanusele julgelt 10-20 aastat juurde lisada, sest naine on jätnud enda eest hoolitsemise, põhjuseks ajanappus, pere vajadused jne… Miks nad minu juurde satuvad? Sest mees on keeranud naisele selja ja naine on jäänud kõigega üksi. Ta ei armasta end enam ise.Mul on kolm last ja suur kodu, mitu erinevat tööd-tegemist, mis vahel võtavad aega ka mu ööune arvelt, aga ma olen õppinud selle kõige juures olema naine, mina enda arvelt järeleandmisi ei tee. Miks? Sest kui ma ise enam endale ei meeldiks, kes teine siis tahaks minuga koos olla?
Enda jaoks tuleb leida aeg, ei ole ühtegi põhjust ega vabandust miks seda teha ei saa, need on otsitud vabandused.
Ei pea käima kallis salongis ja veetma seal tunde, saab ka odavamalt ja lihtsamate vahenditega enda eest hoolitseda. Kõige alus on ju meie sees ja kahe kõrva vahel.
Naiselik naine on enesekindel naine, kõik muu tuleb siis juba iseenesest. Algtõed vaatavad meile vastu peeglis, kui su silmad säravad, selg on sirge ja sa saad endale igal hommikul peegli ees öelda, et armastad end ja meeldid endale, siis see on juba pool võitu. Hoolitsetud välimus ja teadmine, et sa oled kõikvõimas tegelane-NAINE, mida muud selleks heaks enesetundeks veel vaja on? Headus ja hoolimine annavad su silmadesse ilusaid toone juurde.Kui sa ise endale meeldid, siis meeldid ka teistele. Kui ise endaga rahul ei ole, siis tuleb midagi ette võtta.
Tänapäeval on kõikvõimalikke netikoolitusi, raamatuid ja võimalusi saada abi ja toetust enda taasleidmisel.
Armas naine, ära kaota end ära kohustuste virrvarri, leia igal hommikul see aeg, et tuletada endale meelde, et sa oled ilus ja väärtuslik, võta see aeg, et end lille lüüa, sära ja naudi iseenda seltskonda! Ka väikeste lastega kodus olles ei pea kandma väljaveninud kraega t-särki või dressipükse, nii tunnedki end kodumasinana. Keegi teine ei saa anda sulle seda jumalanna tunnet, vaid sina ise! Väärtusta end ja luba endale hoolitseda enese eest, nii on elul hoopis teine kvaliteet! Ja ära ütle, et sul ei ole aega! Nagu ütleb üks mu sõber: “Võimu ei anta, võim võetakse!”, sama ka ajaga, aega ei anta, aeg võetakse! Aeg iseenda jaoks, aeg olla naine!

Imelist päeva sulle soovides
Kirsti