Saatuse vaatamine ei ole mäng.Inimesed soovivad kaartide abi väga erinevatel põhjustel. Kellel on õlgadel suur mure ja ta tunneb, et ei jaksa seda koormat enam kanda, otsib vastuseid tuleviku osas. On neid, kes on oma otsused küll teinud, aga tahavad justkui kinnitust nendele valikutele. On neid, kes ei suudagi ise valikuid ja otsuseid teha. Nad ei ole selles ise süüdi, neid on terve elu alla surutud, nendelt on võetud usk endasse ja nende enesekindlus on null. Ja siis on sõltlased. Nemad lihtsalt jooksevadki ühe kaardimoori juurest teise juurde ja loodavad kuulda seda, mida nad tegelikult ei kuule. No ehk keegi lõpuks ütleb!
Inimesed pöörduvad kaardilugemise poole erinevate probleemide ja muredega.
Kõige hullemas seisus inimene tuleb aga alati lausega: “Mul ei ole ÜHTEGI muret, mul on kõik VÄGA hästi! Tahtsin lihtsalt näha seda kaardivärki ja ega ma väga ei usu ka!” Mina kardan seda lauset! Selle lause taga on tavaliselt juba täielik eluisu puudumine ja vahel ka enesetapukatsed. VÄGA HÄSTI elav inimene ei satu mu juurde! See väga hästi elav inimene vajab esmalt šokki. Tema usaldab sind vaid siis, kui kogu valusa tõe talle kaartidelt otse silma vaadates välja ütled. Edasi on maskid maas ja ta usaldab sind. No ja siis selgub, et korras ei ole kohe MITTE KUI MIDAGI, kõik on vastu taevast lennanud!


Aga siis on ka need tegelased kellel ei ole ehk julgust mujalt abi otsida. Nemad tulevad küsimustega “Kas ma saan saledaks?” või “Kas ma autokooli lähen?” või “Kas ma ikka ülikooli lõpetan?”. Nende küsimuste vastused on ikka ainult enda sees olemas. Nendele küsimustele kaardid ei vasta. Kaardid näitavad minevikku, olevikku ja tulevikku, nende kaudu on võimalik saada ühendust teispoolsusega, aga kehakaal on rohkem spordisaali ja toitumisnõustajate teema, mitte saatus.
Samuti ei ole eriti tark uurida kaartidelt järjest umbes viie-kuue vastassoost inimese tunnete kohta, et kes ja kui palju võiks armastada. See on natukene selline klassiõhtu teema.
Kaardid ja saatuse vaatamine ei ole niisama mäng. Kui Sul on mure-nad aitavad. Kui teed niisama nalja…ära parem tee!

Mõnusat suve soovides

Kirsti