Armukadedus.Armukadedus, see hirmus suhete lõhkuja ja lõpetaja. Oi kui palju probleeme suudab see omadus tekitada, kui palju valu ja pahandust.
Miks inimene on armukade?
Tegelikult on põhjus lihtne. Enesekindluse puudumine on üks suuremaid ja peamisi põhjuseid.
Kui sa elad oma kaaslasega koos ja arvad pidevalt, et tegelikult tahab ta kedagi teist, siis järelikult pead sa teisi endast paremaks ja ei väärtusta end. Sa ei mõtle, et ta ju on minuga koos, ta on mind valinud. Miks sa seda ei näe?
Armukadeduse juured ulatuvad tavaliselt ka lapsepõlve. On see olnud noorem õde-vend kes röövinud vanemate tähelepanu või vanemate lahutus, seda ka juhul, kui laps ei ole saanud siis enam ühe või mõlema vanema poolt armastust ja tähelepanu. Aga see on juba psühholoogide teema.
Suhtes armukadedust tundes tuleb hakata tegelema just selle enesearmastamise ja enesekindlusega.
Öeldakse ju, et kui sa ise end ei armasta, miks siis peaks keegi teine sind armastusväärseks pidama?
Loomulikult on erandeid, mõtlen neid kus üks osapool ongi liiderdaja, aga sellisel juhul küsimus: miks sa ei armasta ennast nii palju, et sellest suhtest välja ei astu? Kui sind ei väärtustata selles suhtes, siis miks sa oled seal?
Kui su enda sees on rahu, sa oled endaga sõber, armastad ja väärtustad end ja oma suhet, oma kaaslast, siis sa ei mõtle ju, et kindalasti ta petab mind… Kindlasti meeldivad teised rohkem, tahab teisi…
Pidev armukadedus ja draamad selles vallas peletavad teise inimese eemale. Sa ise ei tahaks ka ju, et sind kogu aeg kahtlustatakse või süüdistatakse.Üks mees ütles kord mu vastuvõtul, et ta ei oska end enam tõestada. Ta ei tohi ka naissoost kassapidajale aitäh või tere öelda, kohe on draama, miks sa naeratasid talle, kes ta sulle on?
Kuidas nii elada? Nii ei saagi elada. Kaaslane vajab abi. Armukadedus sööb seest nagu paeluss.
Õnneks on see tihti ravitav omadus. Sellega tuleb tegeleda.
Kui tunned, et kõik teiseed on sinust paremad, siis muuda midagi, et nii ei oleks.
Mõtle mis see on, mis sulle enda juures ei meeldi, aga teiste juures ahvatlev tundub.
Hakka analüüsima, miks sa end ei armasta, aga teistes paremat poolt näed.
Suur töö iseendaga, aga väärt, et võtad ette.
Ära lase sellel rumalal omadusel enda suhet ja ennast hävitada.

Enesekindlust soovides
Kirsti