Maagiat Jaanipäevaks.Suvepüha ehk jaanipäev on läbi ajaloo olnud eestlaste jaoks erilise tähendusega. Jaaniööst alates muutub päev ju jälle lühemaks ja öö pikemaks, aga vanad eestlased omistasid sellele päevale eriti maagilise tähenduse.
Jaanilaupäev oli parim aeg ravimtaimede kogumiseks, saunaviha tegemiseks ja tuleviku ennustamiseks.
Kõige olulisem jaanipäeva puhul on loomulikult tuli, tulele pidi sel ööl tooma ohvri ja kõik halva saab just jaaniööl suure lõkke abil ära põletada. Mida tähendab ohvri toomine? Seda, et tule juurde minnes võtad sa kaasa midagi mida enda poolt tulele anda. See võib ka olla paber, millele kirjutad oma loobumissoovid, ehk millest tahad puhastava tule abil vabaneda. Ära unusta, et tulelt soovida ei saa, tuli on kahandava, hävitava ja puhastava jõuga.
Kõik soovid tuleb jätta enda teada.Vanad eestlased uskusid, et kui kõnnid kolm tiiru päripäeva ja kolm tiiru vastupäeva ümber lõkke, siis tuleb sul õnnelik aasta. Ka oma valud ja vaevad saad sa tulle visata, ikka paberile kirja ja loobumissoovidega lõkkesse. Kes tahab vabaneda painavast suhtest, kes suitsetamisest.
Naised, kes soovivad minna mehele, peavad leidma sel ööl seitse erinevat lilleõit, köitma need kimbuks ja asetama padja alla. Nii pidi nägema unes oma tulevast kaasat-seda uskusid vanad eestlased.
Kui soovid puhastada oma kodu, siis ka selleks on õige aeg. Kasuta selleks minu kodupuhastusküünalt, aga kui sul pole selleks võimalust, siis kadakasuits on ka ideaalne puhastaja ja pihlakaoksad vaasis annavad tugeva kaitse.Kodus pane vaasi just põllulilled ja lauale kodumaist aiasaadust, nii austad maad ja oma juuri.
Loomulikult on hea sel õhtul ka kaartidega ennustada, aga seda vaid juhul kui sul on selleks saatuselt luba. Lihtsam on vaadata ja märgata olulisi märke, hoia silmad lahti.
Võta endale hetk, et olla üksi ja mõelda möödunud aastale ning soovida soove tulevikuks, hoidu negatiivsetest mõtetest ja ole tänulik selle eest mis hästi.
Juba see hetk endale, meie kiires olevikus, on oluline sinu jaoks, katsu viibida looduses ja võimalusel toeta selg vastu puud, võta vastu looduse jõud ja anna ära enda rabelev kiirustav tempo, naudi hetke ja end selles hetkes.
Ja muide… Alkohol ei ole jaanipäeval “must be”, tuli on.

Ilusat jaaniööd soovides
Kirsti