Kõik on muidu hästi, aga me ei seksi.Kuulsin kunagi pealt kahe naise vestlust. Üks naine rääkis teisele, et tal on muidu ideaalne suhe, aga nad ei ole mehega kolm ja pool aastat seksinud. Naine arvas, et mees ei peta teda, mehel pole aegagi. Mees käib ju trennis ja tal palju hobisid. Teine naine avaldas ikka kahtlust, mees pidi väga ahvatlev välja nägema, kindlasti kellelegi silma jäänud.
“Ei usu, miks ta peaks vasakule vaatama? Kodus on kõik hästi. Soe söök laual, toad korras, pesu pestud-triigitud, laste eest hoolitsetud. Ma olen ideaalne naine tal! Me ei tülitse ka, lihtsalt ei seksi.”
Sõbranna muigas. Mina oleksin tahtnud valju häälega naerda või siis nutta… Kahju hakkas. Jälle üks naine kes varsti mu vastuvõtule tuleb, silmad vees ja ei mõista miks tema mees ta maha jättis?
Ma olen sellest aastaid raadios rääkinud, selleteemalisi saateid teinud ja siin kodulehel kirjutanud. Sellest on kirjutatud raamatutes ja ajakirjades, aga tihti naised ikka ei mõista lihtsat tõde ja pigistavad silmad kinni.
Mees hakkab enda eest hoolitsema, käib regulaarselt trennis ja tal on väljaspool kodu palju tegemist. Aastaid ei ole kodus naisega seksuaalsuhet… Kes on naine sel juhul? Koduhoidja. Koduabiline. Kokk. Laste ema. Mõnel juhul muutunud lausa mehelegi emaks. Aga kõige olulisem? Naine ei ole enam NAINE.
Kas tõesti leidub naisi kes ikka usuvad, et mees on aastaid ilma sekita? Terve, elujõus mees.
Mul on nii kurb näha oma vastuvõttudel nende naiste pisaraid kes on oma elul lubanud just sellisesse rööpasse veereda ja siis avastanud, et nad ei ole mehega enam suhtes kahekesi, üks võõras naine on veel.“Ma olen nii väsinud, et ei jaksa seksida.”
“Ma ei tea, kuidagi vajus ära see sekiteema meil.”
“Mul on ju lapsed, ma olen ema, kuidas ma selliseid asju teen?” jne… Need on vabandavad laused.
Mõni naine hakkab siis hirmsasti kahtlustama ja nuhkima. Sobrab telefonis, rahakotis, taskutes. Jälgib pangakonto väljavõtet jne… Miks?
Kas sa arvad, et su mees on munk? Sobramise asemel muuda end ja enda suhtumist, kui selleks ei ole juba liiga hilja. Astu NAISE kohale, ole ahvatlev! Ole see, kellesse ta armus. Ta ei võtnud sind ju naiseks seetõttu, et pesed hästi põrandaid või triigid jumalikult.
Kui inimene saab kodus oma kirele rahulduse, siis ei kipu ta vasakule vaatama. No on patoloogilisi petjaid, aga kui suhtes on austus ja armastus, siis on ka truudus.Ma arvasin kunagi, et väljend “suhtega tuleb teha tööd” on üks rumal väljend, aga ma olen hakanud sellele teisiti lähenema. Suhe ei ole iseenesest mõistetav ja töötav asi, see nõuab aega, pühendumist ja teise inimese vajadustega arvestamist. See ongi “töö” suhtega. Kui sa oled õhtul väsinud, siis leia aega päeval. Üllata oma kaaslast, üllata nurjatustega. Söögi võib Bolt koju tuua, aga sa ei tahaks ju, et su kaaslane sealt seksi tellib. Suhe toimib armastusel ja kirel, kui üks kaob, siis on teema poolik ja kipub täiust lõhkuma.
Kui ikka kodus seksi ei ole, oma fantaasiat rahuldada ei saa, siis rahuldamata see ei jää. Nii on.
Hoia enda suhet. Tegele sellega igapäevaselt, mitte alles siis, kui suhtesse on ilmunud kolmas osapool. Muide, see kehtib ka meestele. Kui sul on ilus, tubli ja enda eest hoolitsev naine, aga sina sügad teleka ees õllekõhtu ja rõhitsed-usu mind, sa teed seda varsti üksi. Su naine leiab ahvatlevama ampsu.

Kõike head soovides
Kirsti