Kui keegi ütleb sulle halvasti…
Inimesed kurdavad tihti, et neil on kolleeg või lähedane inimene, kes neid pidevalt solvab või maha teeb. Lähed hea tujuga tööle ja ikka kallab see “keegi” su mõne inetusega üle. Tahtlikult. Pahatahtlikult.
Mida sellisel puhul teha?
Muidugi on esimene mõte samaga vastata, aga mina ei soovita laskuda selliste inimestega samale tasemele, nendest tuleb olla üle. Mina soovitan vastata komplimendiga, see teeb solvaja relvituks. Võta salvamine viisakalt vastu ja ütle, et “aga sina näed täna kuidagi eriti hea välja!”. Usu mind, kui tal sel puhul piinlik ei hakka, no siis on ta omadega ikka lootusetus seisus.
Teisi solvav, alandav või teiste tööd ja elu halvustav inimene on tegelikult hingelt väga katki, enda eluga kindlasti rahulolematu, seksipuuduses vaevlev õnnetu tegelane. Armastuse ja tähelepanu puudus on selle nimi.
Mõni inimene paistabki silma vaid sellega, et teeb teisi maha, laimab, mustab ja klatšib. Ei leidu head sõna kolleegi ega konkurendi kohta, aga teravusi ja teiste vigu tuleb sellest suust nagu oavarrest.Õnnelik ja endaga rahulolev inimene ei näe kõiges negatiivset, tema silmad säravad, aga sisemiselt ussitav inimene arvab, et sind poriga visates viskab ta enda raskuse maha, tegelikult ju mitte.
Ei ole mõtet reageerida, nii võtad sa tema saadetise vastu, seda ta loodabki, ega ta niisama oma sõnu ja energiat ei kuluta, ta ootab sinu reaktsiooni! Jättes selle talle andmata, oled sina võitja ja usu mind, igal oinal ON oma Mihklipäev! Mõnel kestab see lihtsalt igavesest ajast igavesti! Ja mõni on lihtsalt puuduliku lastetoaga, kasvatamatu!
Aja selg sirgu, sina ju tead mida sa väärt oled, keera ringi ja kõnni uhkel sammul minema, las kadedad ja kibestunud hauguvad, midagi põnevamat ja ilusamat nende elus ju ei ole.

Heade soovidega,
Kirsti