Su hommik loob su päeva!

Olete märganud, et mõned inimesed on juba hommikul tigedad, närvilised ja ärrituvad. Miks? Päev pole jõudnud alata, aga juba nähvab keegi võõras sulle bussis, jõuad tööle, saad seal kellegi paha tuju tunda…. Milles mure? Olematu kireöö? Tühjad tuulde loobitud tunded? Petetud armastus?

Üheks võimalikuks põhjuseks on aga hoopis valesti ärkamine ( vanarahvas nimetas seda vist vasaku jalaga voodist tõusmiseks).

Ärge ärgake ilusast unest nagu robotid. Plärisev äratuskell, siis kohe tuli plaks põlema, tempo peale ja oht hilineda prõmmib kuklas. 

Ärgake hoopis natukene varem! Ärgake ilusa helina peale. Ärge pange tulesid põlema, süüdake küünal, võtke oma lemmik kohvitass ja nautige hommikut. Loodus ärkab ju rahulikus tempos, ei lähe kohe “tuled põlema”, miks peaks inimene teisiti toimima?

Ärge äratage ka lapsi “tõuse kiiresti ja hakka liigutama”-stiilis. Tehke ärkamisest ilus rituaal. Mina olen teadlikult vältinud laste äratamisel nende nimede kasutamist. Ma mäletan oma kooliajast, et mulle ei meeldinud oma nimi, sest see kõlas nagu hommikune äratuskell. Lubasin siis endale, et ma ei kasuta oma laste puhul kunagi äratades nende nimesid. Ma ei pane nende toas kunagi hommikul tuld põlema, ma äratan nad ajavaruga, et nad saavad vannitoa valge karvase vaiba peal veel vedeleda ja ärgata, kui soovivad. 

Mina kasutan üldse kodus küünlaid rohkem kui lampe. Ma panen tihti hommikul ka köögis hoopis küünlad põlema, see on selline minu stiilis rahulik ärkamine. Mu pojad on sellega nii harjunud, et kui keegi paneb tule põlema või äratab kuidagi raputavalt, siis võib see nende tuju pooleks päevaks rikkuda. 

Mõelge enda jaoks selgeks, et mida te enda ellu soovite. On selleks armastus? Kui jah, siis põletage hommikuti kohvi juues punast küünalt. On teil ehk rohkem raha tarvis? Pange põlema roheline küünal. Leidke see aeg hommikul pöörduda oma ilusate soovide ja mõtetega universumi poole, olge tänulik ilusa hommiku eest ja soovige endale kaunist päeva! 

No ei lähe siis paha tujuga uksest välja ( kui just elukaaslane ei jõua teie hommikut untsu keerata) ja uskuge mind, päev on ka palju ilusam!

Ilusat ärkamist soovides

Kirsti