Vaimsusesse uppumine.Ma olen kirjutanud postituse “Ohtlik haigus-esohullus”, aga kirjutan sel teemal veel.
Minu juurde jõuavad tihti ka need inimesed, kes on end vaimsusesse ja esoteerikasse nii sügavale kaevanud, et hakkavad seal juba uppuma.
Lootusetus olukorras inimene haarab iga õlekõrre järele, aga mõni õlekõrs võib abi asemel sind hoopis mürgitada.
On selle lootusetuse põhjuseks valus lahkuminek, püsiv üksinduse tunne või siis ühest valest suhtest teise komistamine, aga sellises olukorras inimene hakkab aplalt otsima põhjuseid ja lahendust kõikjalt mujalt, mitte endast.
Lõpuks ollakse käinud läbi kõikvõimalikud nõiad ja nägijad, ka need, kes tegelikult midagi ei taju ega näe.
Internet on täis neid anonüümseid “tarolugejaid”, kes kohe saadaval ja igasugu umbluud sulle soodsa tasu eest pähe nõus ajama. Ikka vastavalt sellele mida sa kuulda soovid. Aga paraku selgub ajaga, et paremaks ei lähe.
Siis hakatakse lugema mingitest kaksikleekidest, seostama iga nähtud numbrit enda tunnete ja valikutega jne… Teemad jõuavad hingesugulasteni ja kuhu iganes.
Mulle on antud võime näha seda maailma teisiti, aga ma panen käe südamele, et sellist jura ei aja ma ka väga hea raha eest! Pole keeruline rääkida inimese vastuvõtuaeg täis mingi saatusest määratud numbrijutu, kõrvuti leegitsevate tulejuttide või hingesuguluse jamaga, aga kas see aitab inimest? Vastus on ei.
Sellises olukorras on vahel vaja ausat raputust ja vaadata otse: mida inimene ise valesti teeb, et ta enda elu rööpasse ei saa. Kui me mõlemad juba enda aega kokkusaamisele kulutame, siis ikka selle jaoks, et jõuaks põhjuseni, leegid ja jutid ei ole lahendus, see on jutuvada.Minu juurde jõutakse ka küsimusega: kas see mees on minu kaksikleek?
Stop! Siin see jutt saab otsa! Me elame reaalses maailmas ja siin on imeilusad, toimivad, mitte toimivad, purunevad, läbisaavad ja võimatud suhted. Kõigel on põhjus, tavaliselt väga reaalne. Ilma igasuguste leekide ja numbriteta.
Kui keerad ise suhte untsu, kui lähedus on kadunud, olete kumbki elanud liiga endale või klammerdudes muutunud kaaslasele ahistavaks, siis see on konkreetne põhjus! Ei ole tegu leekidega ja “mida ta tuli mulle õpetama” teemaga. Vägivaldne suhe ei ole saatusest määratud kannatus, see on viga. Sellest tuleb välja astuda.
Paraku ei suuda mõni inimene enam reaalselt mõelda, sest tema pea on kõikvõimalikku esohullust nii tuugalt täis topitud ja reaalsus sinna enam ei mahu. Sel juhul ma aidata ei saa.
Minu juurde aga sellise suure esohullust täis maailmaga tulla ei tasu, ma ei mõika sellest midagi. Ma elan kahe jalaga maapinnal ja lendlev lillelastejutt on mulle võõras.
Kui sa said praegu aru, et ka sina oled üks nendest uppujatest, siis viimane aeg on haarata millestki tugevast kinni ja jalad maha toetada.

Kainet mõistust soovides
Kirsti