Ikka jälle rahast.“Vaata minu rahaliini!”, “Kas ma võidan lotoga?”, need on sagedased küsimused, mida minult küsitakse.
Mina inimese raha ei vaata, kui just ei ole teemaks võla tagasi saamine või kohtulahend.
Raha on sul nii palju kui sa teenid. Nii palju kui sa palka küsid.
Jah, vaadates aastaks ennustust, näen küll palgatõusu või liigset laristamist, selle ütlen ka alati välja, jah ma hoiatan valesse kohta raha paigutamise eest, aga “rahaliini” ja “külluse lauda” ei ole minu jaoks olemas. Need on minu arvates mingid veidrad soga ajamise jaoks loodud väljendid.
Ma olen ennegi kirjutanud, et raha on nagu matemaatika, armastab korda. Hoia alati rahakotis sularaha ja loo rahakotis kord. Raha ei tohi olla kägaras ja suvalises järjekorras. Rahatähed järjesta suuremast väiksemani ja vaata, et hõbrdane “turvatriip” oleks kõigil ühel pool.
Kui su rahakoti sisu on korrapäratu, siis selline on ka su rahaline seis. Sa ei austa raha. Sa ei loo selles korda ja süsteemi.Nii nagu sina suhtud rahasse, nii suhtub tema ka sinusse. Hea tundega raha välja andes, saad hea tundega ka vastu. Ära kunagi ütle, et sul pole raha, nii programmeeridki end vaeseks. Korda endale, et “raha mul on, raha mind armastab, palk tõuseb” ja kui ise hakkad seda uskuma, siis vaata mis juhtub mõne kuu möödudes. Kasvatades enda enesekindlust julged ka rohkem küsida.
Mõned soovitused siiski: pane rahakotti ruutu 10, see on suure raha kaart, meelitab raha ligi.
Kasvaval kuul võta nii palju rahatähti kui sul on, mida suuremad nu nubrid, seda parem ja hõõru end selle patakaga. Raha lõhn juurde, on selle nimi.
Aga selleks, et raha su juurde tee leiab on vaja ikka teha tööd. Ükski muu vägi sinu pangakontot ei suurenda. Ei aita seapõrn ega püriit. Kui sipled võlgades ja laenudes, ära käi ennustajatelt küsimas millal sa võlgadest lahti saad, maksa see raha parem võlakatteks. Ükski ennustaja sinu rahaprobleeme ei lahenda. Jäta see meelde.
Laenud on nendele, kellel raha on. Kui oled niigi kitsikuses, siis ära endale kohustusi juurde võta!
Kõige tähtsam on enda tööd ise väärtustada, osata palka küsida ja enda aeg pühendada isikliku, mitte teiste raha lugemisele.
Nii on.

Rahaõnne soovides
Kirsti