Kuhu kaob suhtest seks?

“Oh issand, mul on väike laps, ma olen kogu aeg väsinud ja mu mees ei üllata mind ju niikuinii millegagi. Ma tean ju täpselt mis millele järgneb. Igav! Ma ei viitsi oma uneaega raisata!” teatas mulle üks sõbrants , kui kuulis meie raadiosaate “Suhtes” uut teemat. 

Kui kaks inimest kokku saavad, on see tõmme nii tugev, et kunagi ei ole liiga palju lähedust ega kirge. Ei tüdine, ei häiri. Miks siis kooselu ja argirutiin suhtest just seksi hakkavad tõrjuma? 

Miks muutub uni olulisemaks kui seks? Tervisele mõjuvad ju mõlemad ühtviisi hästi! Peaksid olema võrdsel pulgal ka olulisusetabelis. 

Üldiselt arvatakse, et seks kaob suhtest koos väikeste lastega. Tegelikult on neid põhjuseid ikka rohkem. No näiteks ei suuda mõned inimesed stressiolukorras üldse erutavatele teemadele mõelda. Mõned naised aga tunnistavad ausalt, et kui naisest saab ema, siis on osad vooditrikid ikka emale sobimatud! Päriselt? Kust tekib selline arusaam?

Vahel võib aga põhjus peituda hoopis kummalistes asjades. On selleks teie kaaslase mõni harjumus, käitumine, riietus, jalgade lohistamine…. ja selline pisiasi võib võtta teiselt seksiisu küll. Üks naine teatas mulle kord, et tal läheb süda pahaks kui ta mees ajab end diivanilt püsti, kus ta on terve õhtu telekat vahtinud ja peeretanud ning tuleb siis seksi nuruma. No ei ole atraktiivne partner! Vot nii on ja mitte midagi pole teha. Ja kui selle teema tõstatad ja kaaslane sellest ka ei õpi, siis ei olegi midagi muud kui õhtuti seljad vastamisi lambaid lugeda. Põhjuseid on kindlasti tohutult ja igal inimesel, keda antud teema puudutab, ka oma versioon. 

Seetõttu just sel teemal räägime Jesper Parvega laupäeva hommikul ( 9. Märtsil) kell 10.00-12.00 Raadio Star FM’i saates “Suhtes”. 

Pane Sina oma lugu kirja ja saada meile suhtes@starfm.ee

Kõike head soovides

Kirsti