Miks ei tohi kunagi loobuda oma egost?Oi kui palju ma olen lugenud targutamist teemal: loobu oma egost ja sa saad õnnelikuks. Leia sisemine rahu, see on võimalik vaid siis, kui lased egol minna….
Kes võtab endale sellise õiguse ja kirjutab nii? Kas see inimene annab endale aru kui palju halba ta oma jutuga suudab teha?
Egost loobudes seab inimene esikohale kõik muu peale iseenda. Kes pöörduvad enamasti psühholoogide poole abi saamiseks, sest nad on endaga puntras, depressioonis, end kaotanud jne? Need on inimesed, kes on unustanud ära ühe tähtsa tegelase-iseenda.
Minu käest küsivad abi päris tihti inimesed, kes ütlevad, et kõik oleks justkui korras, aga nad ei oska edasi minna, ei leia end enam üles ja ei näe oma elul mõtet või sihti. Mida ütlevad kaardid? Need inimesed elavad enamasti teistele, püüavad kõigile meeldida, teha nii, et kõigil ümberringi oleks hea, aga nad ei mõtle endale. Ei võta aega endale, ei sea enda vajadusi esmatähtsaks ja tunnevad pidevat süütunnet.


Lennukis korrutatakse meile pidevalt, et õnnetuse korral peab ema esmalt endale hapnikumaski pähe panema, seejärel lastele, muidu ei ole ema enam laste jaoks olemas. Keegi peab võtma vastutuse.
Nii on ka elus, kui sa ise end ei väärtusta, esikohale ei sea ja õnnelikuks ei ela, no mis kasu sinust siis teistele on?
Ego annab meile sihi püüelda millegi poole, täita oma unistusi, saavutada eesmärke, saada tunnustust. Kui see meilt ära võetakse, siis kaotamegi sihi ja mõtte.
Ärge lugege neid egovastaseid raamatuid. Seadke enda vajadused alati esikohale, ainult nii saate elada enda elu eesmärke kaotamata ja end armastades ning austades.
Ilma egota oleksime me kõik lillelapsed, pärjad peas ja paljajalu aasal käest kinni kepseldes, aga ei areneks nii tehnika ega teadus, ei kultuur ega sport. Ego paneb meid tegutsema ja tahtma midagi saavutada, olla parem, kiirem, targem…. Olümpiavõidud tulevad tänu egole ja superstaare sünnitab ka vajadus olla number üks.


Egost võib loobuda inimene kes on kõik saavutanud, kelle pangakonto on nii punnis, et pank peab uue hoiustamislao ehitama ja kellel ei olegi enam midagi saavutada. Kui sul kõik on olemas ja hakkab igav, siis võid tantsida karikakrapärg peas aasal, teades, et miljonid on kontol ja teen mis tahan, hätta never ei jää. Selline inimene võibki laulda “väelaule” (mitte, et ma teaksin mis on väelaul, sest igas loomingus on vägi) ja mõelda, et “läheks ikka vaid teistel hästi ja tabaks inimkonda igavene tingimusteta armastus”.
Kui sellisele tasemele jõutud ei ole, siis tuleb oma ego armastada ja lasta tal meid kanda edasi helgema tuleviku poole. Saavutuste ja unistuste poole, sest nõrgad, ilma egota inimesed ei saavuta kahjuks kunagi midagi.
Ära unusta mitte kunagi, et SINA oled kõige tähtsam, sinu heaolu eest vastutad vaid sina ise, kõik sõltub alati sinust endast, sinu seatud sihtidest ja sinu visadusest oma unistusi täide viia.
Kui sa end tagaplaanile sätid, siis ei jõua sa kunagi oma unistusteni ja ei leia never seda sisemist rahu.
Sisemise rahuni viib sind vaid tugev tahtejõud ja oskus elu mõnuga võtta.

Kõike ilusat soovides
Kirsti