Miks lahkunud lähedased su unes käivad?Minu poole pöördutakse tihti murega, et lahkunud lähedane ( või lihtsalt oluline inimene) külastab regulaarselt unenägusid ja tahab justkui pidevalt midagi edasi öelda. Mõned inimesed pelgavad selliseid unesid.
Mulle tundub, et meie esivanemad, maausku eestlased, ei ole ikkagi piisavalt seda oma looduse Jumalat kuulanud või siis tema teadmisi edasi andnud.
Kas teile ei rääkinud vanaema ja vanavanaema kuidas surnud unes ühendust võtavad ja miks? Huvitav. Minule rääkis vanaema neid asju nii enne uinumist kui ka pesu triikimise ajal.
Hakkame siis pihta.
Vanasti öeldi ikka, et kui kadunuke su unenäos end ilmutab, siis on oodata ilma muutust. No peab paika, kui ta ikka midagi ei ütle, ei kutsu kaasa, et näita märke ega juhiseid, siis läheb vihmale või lubab lund.
Kui lahkunu sind endaga kaasa kutsub, või läheb keegi teine temaga kaasa, siis see ei ole hea enne. Toonelast saadeti teade, et kaasamineja on järgmine…


Surnud inimese käest ei tohi ka midagi vastu võtta, samuti ei tohi talle ühtegi enda asja laenuks anda. See reegel kehtib ka elus! Surnuaiast ei tooda mitte kunagi mitte ühtegi asja kaasa ja lahkujale ei panda kaasa elusate inimeste esemeid ega fotosid! Nui neljaks, see reegel on raudpolt!
Vahel tulevad lahkunud meid hoiatama või millegi kohta teavet jagama. Kõike nende öeldut tasub kuulata. Mida täpsemalt hommikul mäletad, seda rohkem infot saad. Tühja loba nad meie unne ajama ei tule. Isegi veidratel lausetel on tähendus ja mõte! Alati.
Minu 29 aastaselt lahkunud tädimees näiteks võttis mu noorema poja sünnihetkest enda kaitse alla. Iga kord kui ta unenäos istus mu neljanda korruse terrassi uksepakul ning teatas: “Anna palun poiss mulle ka sülle!” ärkasin ma samal hetkel teadmisega, et laps on haigeks jäänud. Nii oli iga kord. Mina ei andnud küll kunagi oma last temale hoida ja ega ta ise tahtnud tegelikult ka võtta, aga nii äratas ta mu üles, sest lapsel oli tõusnud palavik.


Kui teispool vikerkaart elav lähedane on unes õnnelik, on ta seda ka sealpool. Ta justkui rahustab teid.
Kui ta palub abi või küsib midagi, siis kuulake. Küsitavaid riideesemeid vms võib matta hauaplatsile.
Õppige kuulama, märkama, mõistma ja hindama seda kui teiega teispoolsusest ühendust võetakse. Sellest võib teinekord väga palju abi olla.

Heade soovidega

Kirsti