Miks see just minuga juhtus?Oi kui tavaline küsimus! Küll ma kuulen seda palju.
Enamasti esitad sa selle küsimuse siis kui kaaslane on su maha jätnud või kui sinu suhtesse sigineb keegi kolmas. Ka sel juhul kui see kolmas on tulnud just sinu kaudu teie ellu. Aga see küsimus vaevab ka neid, kelle lähedane on lahkunud vikerkaare taha, kui tööl antakse lahkumishüvitis või kui pangalaen ületab maksejõudluse.
Vastus on üks: sa oled selle õppetunni ise enne oma sündi endale valinud.
Jätame kõrvale valusa leina, see on eraldi teema.
Läheme suhete juurde.


Sinu ja su kaaslase vahele ei saa mitte keegi tulla kui teievaheline suhe on terve ja toimiv. Kui kusagil on praod, saadetakse teie ellu keegi, kes ühe osapoole sellest suhtest vabastab või siis ta õige teeotsani juhatab. Inimesed ei tule meie ellu mitte kunagi niisama, juhuseid ei ole, on vaid saatus. Iga halb asi on alati millekski hea, paraku saab selle hea olemus meile selgeks tavaliselt veidikene hiljem, siis kui haavad on paranenud.
Minu käest palus abi kord üks naine, kelle mees leidis uue kaaslase. See naine oli pahane just uue naise peale, aga mina nägin tema ellu tulnud kolmandas inimeses tema enda päästjat. Tema elu parandajat, muutjat. Ta elu oli ta enda sõnul “okei”, ei midagi liiga ilusat, aga ei midagi halba. Kõik sujus. Poolteist aastat hiljem saatis see naine mulle e-maili, et ta poleks kunagi uskunud, et midagi sellist on päriselt olemas. Ta läks üksi reisile ja kohtus mehega kes oli matnud oma naise. “Sellist meest ei ole olemas, muinasjutus ka mitte, aga minul nüüd on!” kirjutas see proua. Kas see mees oleks tema ellu tulnud kui tema mees poleks uut kaaslast leidnud? Tegelikult oleks muidugi. Kõik juhtub seepärast, et nii on määratud. Tema tee oma mehega oli jõudnud finišisse, harjumus hoidis neid koos, aga kui ikka sulle on midagi enamat määratud, siis võitle selle vastu palju jaksad, su saatus saab su kätte.


Ärge nutke ja kurtke muudatuste käes, võtke seda kui võimalust, uut algust! Ja kui ei tule seda “õiget”, siis on see lihtsalt aeg endaga tuttavaks saamiseks.
Elu on nautimiseks, mitte halamiseks. Iga asi on millekski vajalik. Juhuseid ei ole, on ainult saatus!

Ilusat suve soovides
Kirsti