Needus, kuri silm ja sajatused?Minu käest küsitakse sageli needuste kohta ja kuidas end selliste rünnakute eest kaitsta.
Millegipärast on inimesed väga varmad uskuma, et neid on tabanud kellegi paha sõna või kuri silm. Kõik ebaõnnestumised lükatakse tõsise näoga ikka needuse kaela ja otsitakse kedagi, kes selle pealelausutud kurjaga siis võitlusse asuks.
Esiteks, mitte ükski õige “nõid” ei võta teilt needust ära. Mitte ükski teadjanaine ei taha seda koormat endale. Ei ole nii, et maksa teatud kogus eurosid ja oledki puhas poiss ja elu hakkab iseenesest ülesmäge kappama. Kui oled tõesti mõne võimsa pahasoovija teele jäänud, siis pead selle kurja sõna murdma ikka sina ise. Ristteel euromünti üle vasaku õla visates sellest ei vabane. Just selliseid soovitusi on inimestele jagatud.
Tegelikult on nii, et mina olen näinud konkreetselt paha sõna ohvreid vaid neljal-viiel korral oma elus. Needus on ikka üpris haruldane asi siin Eestimaal ja selle toime on sootuks midagi muud kui ebaõnn töö leidmisel või abielulahutus.
Ega see needuse panemine ei ole vitsaga vehkimine, see nõuab oskust ja võimet. Viha. Sajatusi inimeselt, kelle sõnal ongi kuri jõud.


Ei suuda iga naabrimutt kadedusest su elu rikkuda. Aga inimesed tahavad nii väga uskuda, et see on võimalik. Palju lihtsam on oma ebaõnn ajada pahatahtliku mutikese kaela, kui vaadata peeglisse ja tunnistada enda vigu ja tegematajätmisi.
Suure õhinaga endal lasuvast needusest rääkides aga võitegi selle ise endale kaela kutsuda. Seega, olge selliste uskumistega ettevaatlikud.
Hoopis teine teema on enda energeetiline kaitse.
Kõige lihtsam moodus: igal inimesel on mõni talisman või ehe mis on erilise tähendusega ja mille puhul usute, et kui see ehe on kaasas, siis on kõik hästi.
Kõige parem on kanda sellist talismani kaelas, kaitske kaela. Meesterahvad teevad triiksärgil tihti ülemised nööbid lahti, vot siis oleks hea kui kael ei oleks paljas. Seal võiks olla midagi sellist, mis on teie enda jaoks tähtis ja kaitsva toimega. Lugege oma head mõtted talismani sisse ja paluge tal halb endast eemal hoida.
Enda usk on kõige tugevam kaitse.


Ja kui soovite oma lapsi kaitsta, siis alustame sellest, et beebide pilte facebooki ja instagrammi üles ei tohi laadida! Vastsündinud on kõigele vastuvõtlikud.
Ning ükski päris nõid ei loe kunagi kaarte alaealistele, sest ta teab, et seda ei tohi teha! Lapsed omavad ise nii tugevat kaitset, aga minnes tema saatust piiluma, lõhutakse see kaitse ära.
Seega, kui elu läheb allamäge, siis tuleb maha istuda ja üks väike eneseanalüüs teha, mitte süüdistada kadedat kolleegi või tigedat kurja silmaga naabrimutti.

Imelist suve teile!
Kirsti

Foto: Kristjan Lepp / Kroonika