“Oleks keegigi!” ehk hirm üksinduse ees.“Vaata, kas ma kohtan mõnd toredat vanameest, no kellega teatris käia!” küsis minult üks pea kaheksakümnele lähenev proua. Mõistsin teda väga hästi, sest tema abikaasa ja teatrisõbranna olid meie seast lahkunud. Proua ei otsinud meest, oluline oli vaid, et oleks keegi, kellega saaks teatris käia. Ühine huvi. Oleks kasvõi selline samasugune proua.
Nii on kõik mõistetav. Paraku küsivad kenad, tublid naised vahel lihtsalt: “Vaata kas tuleb KEEGIGI!”.
Aga miks peaks tulema lihtsalt keegi? Et oleks lihtsalt keegi?
Miks sa end ei väärtusta, et lepid ükskõik kellega? Kas sa suudaksid ükskõik keda armastada? Ihaldada? Temaga elu jagada? Vaevalt.
Inimesed kardavad üksi olemist, endaga olemist, sest siis tuleb endale otsa vaadata ja endaga sõbraks saada. Mõnel on endaga igav, aga kui sul endaga on igav, miks peaks keegi teine soovima sinuga elu jagada?
Ma küsin sellisel puhul alati, et kas siis on täiesti ükskõik milline see mees on?
Vahel saan jaatava vastuse. Peaasi, et mees oleks.
Mõni inimene läbib just abielulahutust ja küsib juba: kas uus armastus on tulekul?
Aga miks sa ei taha lihtsalt võtta seda aega endale? Elada vahepeal endale. Saada aru mida sa ise tegelikult soovid, arvestamata teise inimesega, teha asju mis sulle meeldivad. Siis saab toimuda muutus, siis saad leida kaaslase kes ehk ei jookse su juurest ära. Endaga elu tuleb huvitavaks teha, end arendada, tundma õppida. Kooselus kaotab inimene kompromissidega tihti suure osa endast ära, see tuleks jälle üles leida. Põnev retk endasse, kasuta seda!
Et leida terve ja ilus suhe, selleks pead sa ise valmis olema, vaba vanast taagast ja võimeline kaaslasele midagi pakkuma. Ära soovi kunagi “ükskõik keda”, see ei tõota head. Sa pead väga täpselt teadma keda ja miks sa oma ellu kutsud ja lubad, muidu oled pärast hädas.
Ma tegin just selliste inimeste jaoks rituaaliküünlad armastuse leidmiseks.
Kui tõesti soovid kellegagi ühist elu jagada, aga seda õiget ei tule, siis küünlaga on kaasas rituaal. Õpetus, kuidas sõnastada ja mõelda õigesti, et anda universumile sõnum: ma olen valmis.
Minu e-poes on küünlad täitsa olemas.

Heade soovidega,
Kirsti