Egiptuse noored mehed, nende armutõotused ja raha.
Ikka paar korda aastas satub minu juurde mõni Eesti naine, kes tuleb murega oma noore egiptlasest armastatuga. Tuleb tunnistada, et enamasti ei ole tegu noorte naistega, ikka elukogenud prouad.
Mis siis mureks? Tavaliselt on nad kas olnud pikalt üksikud või siis juba kustunud kirega abielus, kus elatakse koos vaid ühise maja või lastelaste pärast.
Nendel naistel on kõikidel hea süda, nad on siirad ja usuvad armastusse esimesest pilgust ning loomulikult on nad tahtnud juba ammu tunda seda tunnet kus liblikad kõhus sisikonna pööravad.
Eranditult on nad kohanud Egiptuses puhates kaunist ja nendest paarkümmend aastat nooremat meest. Alati on see noormees nendesse silmapilkselt armunud ja koos on veedetud paar kireööd, mille tulemusel lubab noormees, et see on saatuslik armastus ja nende elutee jätkub ühiselt.Naine tuleb puhkuselt koju, särab ja õhkab, noormees saadab kauneid, armastusest pakatavaid sõnumeid…. Kuni.
Selgub, et sõstrasilm soovib tulla siia, oma armastatu juurde, aga ilmnes üks takistus! Nimelt tema kõige armsam vanaisa või isa või muu lähisugulane on sattunud haiglasse ja on nii raskelt haige, et raviks vajatakse raha. Tavaliselt ikka tuhandeid eurosid. Seega ei saa noormees enne tulla kui tal vajaminev summa teenitud või no kui… Äkki saab armastatud naine talle selle raha laenata?
Muidugi saab, miskipärast jäävad naised neid ikka uskuma ja saadavad oma säästud kallimale. Siis järgneb uus takistus ja nii edasi ja nii edasi.
On naisi kes on võtnud laene, et kaugel elavat kallimat ( tuletan meelde, et selle kallimaga veedeti vaid paar kireööd ) aidata.Summad lähevad suureks ja takistused järjest kerkivad, kuni… Saabub vaikus ja kallim kaob kui vits vette.
Siis mina nende naistega tavaliselt kohtungi.
Ma ei mõista kedagi hukka, ma ei loe siin kellelegi moraali. Ma loodan, et said juba ise aru.
Armastus ei ole ostetav kaup, armastus on tunne. Armastus ei alga rahapakkide saatmisega.
Armas naine, nii ei sünni suhted. Ära saada sentigi, sind lihtsalt petetakse. Ja tea, et sa ei ole ainus.
Sellises olukorras ei aita sind keegi, sest tegelikult ei tea sa oma suure armastuse nimegi, see kõik on üks suur süsteem, petuskeem mis on toiminud pikka aega ja toimib paraku edasi, ikka seni kuni leidub naisi kes seda kõike usuvad ja finantseerivad.

Kõike head sulle soovides
Kirsti