Enesekindlus ja usk endasse.
Mul on väga kurb kuulata neid inimesi, kellele elu pakub ägedaid võimalusi, aga kellel puudub enesekindlus ja nad jätavad need võimalused kasutamata, sest nad ei julge võtta riske ega hammustada suurt ampsu.
Tavaliselt on need piirid enda seatud, aga pahatihti on selle kõige taga ikkagi lapsepõlves kasvatusest saadud alalhoid või suhtumine, et hoia pigem madalat profiili, ega sa ikka suurte asjadega hakkama ei saa. Tihti on enesekindluse hävitanud elukaaslane või õpetaja. Keegi, kes on miskipärast püüdnud su tiibu kärpida ja tal on see õnnestunud. Ta on sind nõegestanud.
Kui palju on meie ümber võimekaid inimesi kes tegelikult kasutavad oma võimetest vaid kümmet protsenti.
Kui palju on neid täiskasvanuid kes ikka elavad vanematelt saadud õpetuse järgi: ära hakka proovima, sa võid põruda.Mina olen seda meelt, et unistada tuleb nii, et piinlik hakkab, sihid tuleb seada kosmosesse, piire ei ole.
Inimvõimed on meeletud, aga toetuvad eneseusule ja enesekindlusele.
Me suudame kõike, saame kõigega hakkama, kui me ise endale takistusi ette ei mõtle või loo.
Kui sa tunned, et kardad teha muutusi, võtta vastu vastutusega töökohta või arvad, et mõnel muul moel ei tule endaga toime, siis otsi abi.
On olemas kõikvõimalikke teraapiaid, sa saad oma enesekindlust tõsta, sa saad lahendada probleeme mis seda usku vähendanud on. Ära jää ootama, tegutse, sest vaid nii saad nautida elu poolt pakutavat täiel rinnal.
Ära lepi kunagi vähemaga kui sa võimeline oled.
Pinguta oma unistuste nimel, ela enda elu põnevaks. Tegelikult on kõik võimalused selleks loodud ja olemas, otsi nad üles!

Julgust soovides
Kirsti